Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Piotr Bedliński
Galeriafot. Piotr Bedliński
  • W ramach Nocy Muzeów odbędzie się premiera teledysku donGURALesko i Timothy’ego Snydera do utworu „20” – skomponowanego specjalnie, aby podkreślić znaczenie udziału w absolutnie każdych wyborach. Na placu Wolności zaparkuje czerwony autobus, który na tę jedną noc zamieni się w salę kinową. W jego wnętrzu, od godziny 20:00 do 24:00, będzie można posłuchać utworu rapera, zobaczyć teledysk, dowiedzieć się więcej o akcji „Ani słowa bez nas” oraz o zbliżających się wyborach do Europarlamentu.

    „Ani słowa bez nas” to utwór, teledysk, koncert, audiobook – wszystko na podstawie książki „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku”. Raper donGURALesko i profesor Timothy Snyder mówią wspólnym głosem: „nie bądź posłuszny z góry”, „nie becz tak, jak inne owce”, „bierz świat w swoje ręce” i przypominają o konieczności udziału w absolutnie każdych wyborach.

    Przed nami 15. rocznica wejścia do Unii Europejskiej oraz 30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP, 26 maja odbędą się wybory do Europarlamentu, a jesienią – wybory parlamentarne. To wiele okazji, aby głośno mówić o potrzebie głosowania, która jest głównym przesłaniem muzycznych lekcji donGURALesko i Snydera – „weź odpowiedzialność za oblicze świata”. Finał akcji zaplanowany jest na 2 czerwca, kiedy na placu Wolności odbędzie się darmowy koncert, a na budynku Arkadii rozbłyśnie neon z napisem „Wolność”.

    Spacerując podczas Nocy Muzeów zajrzyj na plac Wolności – przyjdź, zobacz, posłuchaj.

    Przeczytaj więcej o projekcie Ani słowa bez nas!