Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Piotr Bedliński
Galeriafot. Piotr Bedliński
 • Utopię zaczęliśmy traktować z pewną naiwnością, jako nierealny koncept dla idealistów. W dużej mierze przeoczyliśmy właśnie przez to, moment w którym naszą rzeczywistość zaczęły kreować dystopie. Z kart literatury, z ekranów filmowych do realnego świata przedostały się wizerunki osób i sposoby zachowań, które kiedyś uznalibyśmy za niemożliwą i absurdalną fikcję.

  Chcemy na powrót zastanowić się więc nad potrzebą utopii, jako konstrukcją która mogłaby zostać przez kulturę zaimplementowana do naszego społeczeństwa i świata polityki. Jak miałaby wyglądać dziś nasza idealistyczna utopia? Jak sprawić, żeby była równie atrakcyjna jak dystopijny populizm? Jak możemy zaangażować do tego sztukę?

  Debata obywa się dokładnie tydzień po wyborach do Europarlamentu, usłyszmy pierwsze komentarze do wyników. Dwa dni przed obchodami 30-lecia pierwszych częściowo demokratycznych wyborów, których rocznica przypada 4 czerwca. Te i inne pytania zostaną zadane gościom podczas debaty towarzyszącej projektowi „Ani słowa bez nas” organizowanej przez Fundację Malta.

  Goście: dr Anna Materska-Sosnowska, prof. Radosław Markowski, donGURALesko
  Prowadzenie: Michał Merczyński

  ---

  Partnerami wydarzenia są: „Gazeta Wyborcza”, Wydawnictwo Znak, Estrada Poznańska, „Tygodnik Powszechny”, CK Zamek, Towarzystwo Kultury Stosowanej. Projekt finansowany jest ze źródeł Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

  Projekt „Ani słowa bez nas” jest częścią obchodów 30-lecia obrad Okrągłego Stołu i wolnych wyborów w Polsce w ramach Święta Wolności i Solidarności 1-11 czerwca 2019 r.

  Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj akcję „Ani słowa bez nas” na Instagramie!

  Po debacie zapraszamy na koncert finałowy projektu!