Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Wielki Finał Orkiestry Kopernika, fot. Lidia Ostrowska
GaleriaWielki Finał Orkiestry Kopernika, fot. Lidia Ostrowska

13 czerwca mieszkańcy i mieszkanki osiedla Kopernika spotkali się podczas pikniku muzycznego, finałowego wydarzenia projektu „Kopernik na Podsłuchu”. Był to cykl wydarzeń realizowanych pod opieką Fundacji Malta na grunwaldzkim osiedlu od kwietnia do czerwca, przez grupę młodych entuzjastów modernistycznej architektury, miejskiej audiosfery i życia między blokami.

Piknik poprzedził zainicjowany przez Kołorking Muzyczny Koncert Chodzony – spacer śladami występów KOimpro, podczas którego uczestnicy usłyszeli grupowe improwizacje muzyków w różnych miejscach osiedla.

Głównym punktem programu był debiutancki koncert poznańskiej Orkiestry Osiedlowej pod dyrekcją Marty Kaca i Huberta Karmińskiego będący podsumowaniem kilkutygodniowych warsztatów. Piknik zakończył się muzyczną podróżą do lat 70. podczas sąsiedzkiej potańcówki. Uczestnicy przenieśli się do czasów, gdy z wielkiej płyty powstawało osiedle Kopernika.

Podczas pikniku można było również odsłuchać dźwiękową mapę Kopernika wziąć udział w warsztatach „Obraz tańczony”. Tego dnia muzyka zabrzmiała na zielonych skwerkach i betonowych chodnikach między blokami, łącząc różne pokolenia i środowiska zamieszkujących osiedle Kopernika!