Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Piknik Grunwald, fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaPiknik Grunwald, fot. Maciej Zakrzewski

16 czerwca mieszkańcy i mieszkanki poznańskiego Grunwaldu wyruszyli na performatywny spacer śladami mapy sentymentalnej dzielnicy przygotowanej przez Agnieszkę Chlebowską. Uczestnicy mogli usłyszeć historie wiążące się z najważniejszymi i najzwyczajniejszymi miejscami ich codziennego życia.

Spacerowi towarzyszyły osiedlowe Mistrzostwa Gry w Kapsle i Konkurs na Najlepszy Grunwaldzki Sernik, a dla dzieci przygotowano warsztaty i animacje. Wieczór zwieńczył koncert sentymentalny duetu dyskodżokejskiego ABC Przygody, dzięki któremu z trzeszczących i „smażących” płyt winylowych popłynęły najróżniejsze rodzaje nadwiślańskiej muzyki rozrywkowej. Tego dnia zabrali oni uczestników wydarzenia w podróż z muzyką, która mogła rozbrzmiewać z okien grunwaldzkich bloków podczas ich blisko sześćdziesięcioletniej historii.

Słuchaliśmy, tańczyliśmy, wspominaliśmy poznański Grunwald, na którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a pamięć zbiorowa nakłada się na osobiste historie.