Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Priscila Rezende, „Nau frágil” / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaPriscila Rezende, „Nau frágil” / fot. Klaudyna Schubert

O kolonializmie i życiu wykluczanych migrantów przypomniała nam wczoraj brazylijska artystka Priscila Rezende. Otoczona drutem kolczastym, na tle łodzi, czerwonych i białych róż, dała wyraz tragedii współczesnych wędrujących. Czas trwania Nau Frágil był zależny od działań publiczności – Rezende otoczona drutem kolczastym oczekiwała reakcji publiczności. Podchodzącym podawała róże, będące elementem instalacji wewnątrz kolczastej pułapki. Po 2,5 godzinie jedna z uczestniczek happeningu zdjęła drut i ocaliła artystkę.

Pokój jest jak pokrzywa! – tak o swoim projekcie mówią twórcy pochodzący z trzech różnych środowisk: School of Form, Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa „Inspekt”, Wydziału Biologii UAM. Specjalnie na festiwal Malta stworzyli bioinstalację Pokrzywa, którą od wczoraj możecie oglądać w samym centrum plenerowego domu kultury na placu Wolności.

O Turystach masakry, czyli korespondentach wojennych i roli mediów w kształtowaniu kultury wojny w czasie pokoju dyskutowali podczas spotkania na maltańskim forum Piotr Andrusieczko i Maria Wiernikowska.
Wieczorem na placu Wolności koncert Plugawe oko poety dedykowany pamięci „Wikiego”, wybitnego kompozytora zmarłego przedwcześnie wiosną tego roku. Grupa Sztylety, czyli Cezary Studniak, Justyna Szafran i Marcin Ożóg poprowadzili nas śladem poetów wyklętych – między innymi Charlesa Bukowskiego i Allena Ginsberga.