Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Finał warsztatów „Peace for homework
GaleriaFinał warsztatów „Peace for homework" przy pomniku Armii Poznań / fot. Klaudyna Schubert

Mijają 63 lata od Poznańskiego Czerwca, 50 lat od wybuchu zamieszek Stonewall, 105 lat od zamachu na Zofię von Chotek i jej męża Franciszka Ferdynanda Habsburga oraz 100 lat od podpisania traktatu wersalskiego, który rozpoczął kolejny dziejowy interwał pokoju, zakończony wybuchem II wojny światowej – Marta Jalowska zaprosiła nas do wzruszającej rekonstrukcji odsłonięcia Dzwonu Pokoju i Przyjaźni Między Narodami na Cytadeli. Aktywistki i aktywiści zaangażowani w działania ekologiczne i pokojowe wygłosili dziesięć Apeli do Pokoju Świata. Wśród nich była Monika Śron, która podczas odsłonięcia dzwonu w 1986 roku przeczytała jedyne kobiece wystąpienie.

W pierwszym tygodniu wakacji Karolina Czarnecka, grupa Stereo 48 i donGURALesko zaprosili młodych i młode do realizacji swoich muzycznych i tanecznych marzeń.Wyjątkowe spotkania zakończyły się wczoraj na jednej scenie koncertem Peace for Homework. Na pomniku Armii Poznań zaśpiewali i zagrali piosenki z własnego repertuaru, nie zabrakło hip-hopowych sampli i beatboxu przeplatanych energetycznym breakdancem. Gościem specjalnym była Aleksandra Banasiak – polska pielęgniarka i uczestniczka wydarzeń poznańskiego czerwca w 1956 roku. 

Nástio Mosquito zaprosił nas do ostatniej odsłony No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.Gig. Koncert-spektakl został przedstawiony poznańskiej publiczności trzy razy. Każdy występ różnił się od poprzedniego specyfiką przestrzeni, zaangażowania publiczności i detalami wizualnymi.