Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Partytura dla pokoju / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaPartytura dla pokoju / fot. Maciej Zakrzewski

W ostatni dzień festiwalu na teatralnych deskach Paweł Sakowicz pokazał taneczną Masakrę. Na placu Wolności Pawilon zaprasił na rozmowy o przyszłości, nieco później premiera teatralna: Dziś są moje urodziny Magdy Szpecht i Weroniki Pelczyńskiej. Wieczór zakończymy pokazem filmowym Wielebny W.

W ramach wielkiego finału 10-dniowych propokojowych działań spotkaliśmy się w przestrzeni szczególnej – na Cytadeli, gdzie wspólnej medytacji towarzyszył koncert rozpisanej graficznie Partytury dla pokoju. Była to niepowtarzalna wędrówka dźwięków, które dotarły do Poznania z Gruzji, Ukrainy, Indii, Rosji. Spotkaliśmy się dwukrotnie – w południe, w promieniach słońca, oraz po zmierzchu, odpoczywając po całym dniu.

Wieczorna odsłona Partytury dla pokoju została poprzedzona Biegiem dla pokoju. Udział w biegu połączony był ze wsparciem zbiórki na rzecz Yoga and Sport For Refugees. Wspólnie z nami pobiegły równie z osoby z doświadczeniem uchodźczym, mieszkające w greckim obozie Moria.