Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Otwarcie Idiomu w Starej Rzeźni / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaOtwarcie Idiomu w Starej Rzeźni / fot. Klaudyna Schubert

Drugiego dnia festiwalu happeningiem audiowizualnym    Waginokracja otworzyliśmy międzynarodowy program festiwalu. Idiom Armia jednostki / Army of the Individual tworzy 9 artystów i artystek z całego świata zaproszonych do Poznania przez kuratora Nástio Mosquito. Audiowizualny kolaż, stworzony z nagrań i zdjęć dokumentujących poród, był hołdem oddanym ludzkiej godności. Film został wyświetlony tylko raz, jednocześnie w Starej Rzeźni w Poznaniu, w internecie oraz na wielu ekranach w Polsce i zagranicą.

Waginokrację poprzedziły drobne, czasem ukryte interwencje Kelly Schacht. Do projektu The Conversation Pieces zaangażowała osoby, które posiadają szczególne umiejętności komunikowania się, np.: czytają z ruchu warg bądź mówią językiem migowym. Do 29 czerwca happeningi będą poprzedzały najważniejsze wydarzenia Malty. Bądźcie czujni i rozglądajcie się przed spektaklami!

W Pawilonie wystawa multimedialna The Dust Bowl (Burza piaskowa) hiszpańskiego artysty Vica Pereiró. Zapraszamy codziennie między 14:00 a 20:00

Generator Malta uruchomił kuchnię z widokiem na pokój – miejsce wymiany międzykulturowych doświadczeń, nie tylko kulinarnych! W pokojowy ruch wprowadziło nas Silent Techno, na fontannie berlińska grupa Future V zamieniła plac Wolności w queer night.