Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Teatr Polski w Poznaniu powstał w XIX wieku w czasie zaborów. Otwarto go w 1875 roku. Na tych terenach miał charakter Sceny Narodowej, pisanej z dużych liter – charakter znaku i symbolu. Stworzono doprawdy piękny dom narodowej sztuce i wielkopolskiej widowni. I stworzono go przy pomocy działań politycznych, patriotycznych, socjotechnicznych, którym nadano symboliczne znaczenie. Wzniesiono go bowiem jako narodowy świat – dom jest przecież uniwersalnym modelem świata, centrum relacji przestrzennych i międzyludzkich. 

---

Malarnia jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Jest wyposażona w toaletę. Przy głównym wejściu umieszczony jest dzwonek, przywołujący obsługę (ochronę), która pomaga dostać się do środka budynku przy pomocy podjazdu po rampie. Po przejechaniu przez drzwi wejściowe osoba z niepełnosprawnością narządu ruchu może skorzystać (w asyście pracownika teatru) z platformy schodowej.

Przed budynkiem Teatru znajduje się miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnościami.
W nielicznych przypadkach zdarza się, że ze względów scenograficznych miejsca dla widzów poruszających się na wózkach są specjalnie przygotowywane. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wcześniejsze poinformowanie nas przy zakupie biletu (bądź telefonicznie przed przybyciem - tel. 22 826-92-76), że istnieje potrzeba zarezerwowania miejsca dla widza na wózku.

W tym roku, w trakcie trwania Festiwalu Malta w Teatrze Polskim obejrzymy spektakl O mężnym Pietrku i Sierotce Marysi. Bajka dla dorosłych w reżyserii Wiktora Rubina.