Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

SCENA ROBOCZA - Centrum Rezydencji Teatralnej

ul. Grunwaldzka 22, IV piętro

W mordernistycznym budynku na poznańskim Grunwaldzie mieścił się pierwotnie dom kultury Milicji Obywatelskiej. Po upadku komunizmu przez wiele lat działało w nim Kino Olimpia. W przyszłości miasto, do którego obecnie należy budynek, planuje stworzenie w nim Centrum Artystów Niezależnych. Obecnie 4 piętro budynku jest nową siedzibą Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA, która jest nową instytucja teatralną na mapie Poznania.

Stworzona w 2012 roku w Baraku nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej 55 Scena Robocza jest projektem artystycznym, który od początku istnienia podejmuje próbę usystematyzowania zjawiska teatru poszukującego w Poznaniu, poprzez stworzenie regularnej sceny repertuaru teatrów niezależnych. Dzięki przeprowadzce do nowej, znacznie większej siedziby realnym staje się stworzenie całorocznego ośrodek rezydencyjnego z prawdziwego zdarzenia.

---

Obiekt posiada windę. Toaleta nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt nie posiada wydzielonych miejsc postojowych dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się.

W 2019 roku w ramach Festiwalu Malta na Scenie Roboczej zobaczymy m.in. sztukę wizualną belgijskiej artystki Kelly Schacht Conversation pieces IV, Bromance autorstwa Michała Przybyła i Dominika Więcka, będziemy mieli również okazję wziąć udział w warsztatach Benjamina Abrasa: The Voice of the Voice in the Voice.