Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria

Rok 2020 będzie wyjątkowy dla historii Malty. W czerwcu tego roku odbędzie się 30. edycja festiwalu. Chcemy, żeby ten jubileusz był okazją nie tylko do świętowania, ale także merytorycznego namysłu nad społeczną rolą festiwalu i sztuki. Dlatego wracamy do korzeni i patrzymy na Maltę jak na niemożliwą, utopijną wyspę, która zaistniała w Poznaniu na początku lat 90. XX w., stając się terenem eksperymentu, poznawania nowych światów, ale też definiowania wspólnotowości.

Na 30. urodziny Malty staniemy się świadkami niezwykłego spotkania artystów, którzy przyczynili się do rozwoju Malta Festival Poznań. Na festiwal przyjadą kultowi artyści i artystki, którzy zapisali się w historii festiwalu. W ten sposób publiczność festiwalu po latach ponownie spotka się z projektami ludzi współtworzących charakter Malty przez ostatnie trzy dekady. Będzie to też wyjątkowa konstelacja osobowości, gustów, poglądów osób, które kształtują współczesny teatr i taniec.

Zapraszamy na koncert inaugurujący urodzinową edycję, na który składać się będą wiersze Ryszarda Krynickiego w specjalnie stworzonych dla Malty kompozycjach Pawła Mykietyna, Alka Nowaka i Pawła Szymańskiego.

Do zobaczenia!