Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Dawid Majewski
Galeriafot. Dawid Majewski

30 lat niezależnego dziennikarstwa, zaangażowanej publicystyki, elektryzujących reportaży. „Gazeta Wyborcza” od trzech dekad komentuje i opisuje naszą rzeczywistość, a od 28 lat patronuje festiwalowi Malta. „Wyborcza to Wy”, Wyborcza to My. Z okazji jubileuszu gratulujemy, dziękujemy i życzymy nam kolejnych wspólnych lat!

Z sentymentem wspominamy początki lat 90., kiedy w pragmatycznym i skoncentrowanym na rozwoju gospodarczym kraju, my zaczęliśmy tworzyć otwarty na refleksję i świat festiwal teatralny, a Wy – demokratyczną agorę. Dzisiaj wiemy, że wciąż „możemy na siebie liczyć”!

Od samego początku „Gazeta Wyborcza” jest przewodnikiem po kulturalnych, politycznych i społecznych ścieżkach naszej codzienności oraz obserwatorem sztuki, w których odbija się wszechstronny portret nas samych. Jako organizatorzy wydarzeń kultury, ale również jako obywatele, czytelnicy i uczestnicy życia społecznego, dziękujemy za dziennikarstwo, które nie uznaje kompromisów, bo „nam nie jest wszystko jedno”.

Życzymy całemu zespołowi redakcyjnemu, aby tolerancyjny, wolnościowy, otwarty na innego i na świat duch „Gazety Wyborczej” nieustannie napędzał energię, na której wzrastają kolejne pokolenia, nasi widzowie, Malta i my.

  

Wspólna historia „Gazety Wyborczej” i Malty sięga 1992 roku, czyli drugiej edycji festiwalu – od tego momentu wybitni dziennikarze GW niezmiennie wspierają działania Fundacji Malta: relacjonując i zapowiadając festiwalowe wydarzenia, informując o maltańskich projektach i istotnych momentach, przeprowadzając wywiady z artystami i naszym zespołem, uwieczniając na fotografiach ważne chwile. Od 2007 roku wspólnie opowiadamy o muzycznych ścieżkach europejskich kompozytorów na jesiennym Festiwalu Nostalgia.

Podziękowania i gratulacje kierujemy również do redaktora naczelnego Adama Michnika. Dziękujemy za wsparcie, a także za obecność na festiwalu oraz mądre i pouczające dyskusje podczas Forum. – Moją jedyną zasługą w tej sprawie jest to, że nie zabroniłem dziennikarzom dużo pisać o festiwalu od momentu jego powstania – powiedział odbierając Maskę festiwalu Malta z okazji naszego 20-lecia.

Od lat spotykamy się na przecięciu idei i misji. Nie inaczej jest dziś – we wspólnym społecznym projekcie „Ani słowa bez nas” przypominamy o konieczności udziału w wyborach i szerzymy wartości europejskie – demokrację, wolność słowa, odpowiedzialność obywatelską – wśród młodego pokolenia Polaków. donGURALesko rapuje Snydera w utworze „20”! Finał akcji 2 czerwca o g. 20:30 na placu Wolności: koncert i bezpłatny audiobook, gdzie donGURALesko czyta esej Timothy’ego Snydera „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku” – do pobrania ze stron www.malta-festival.pl i www.wyborcza.pl.

Z okazji Waszych urodzin, cytując słowa piosenki Chłopców z Placu Broni, śpiewamy Wam:

Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem

 

Dziękujemy,
zespół Malta Festival Poznań
Armia jednostki / Army of the Individual