Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert

Mikro Dom Kultury zaprasza na cykl wydarzeń „Zielone wakacje” na Lotaryńskiej 6. Chcecie spróbować wspaniałych wiśni, porzeczek, cukinii i ziół, a przy okazji wspólnie przygotować smaczne i zdrowe przysmaki? Zapraszamy w każdy czwartek lipca na warsztaty roślinno-kulinarne w ogródku.

Na pierwszym spotkaniu, 11 lipca, uczestnicy przygotują niezastąpione w letnim sezonie warzywne pasty i smarowidła. Macie swoje ulubione wersje, pokoleniowe przepisy lub po prostu nie wiecie co zrobić ze swoimi warzywami? Zapraszamy na Lotaryńską 6!

Podczas każdego ze spotkań obecny będzie też ogrodowy ekspert − Bartek, który podzieli się wiedzą na temat uprawy roślin, wesprze dobrą radą i opowie o różnych istotach żyjących między liśćmi.

W planach na kolejne spotkania: inwentaryzacja roślin w ogrodzie przy Lotaryńskiej oraz gotowanie zupy pokrzywowej, a także roślinne nadruki na koszulkach i torbach oraz wspólne przygotowywanie warzywnych kiszonek. Więcej informacji na Facebooku Mikro Domu Kultury.

Mikro Dom Kultury przy ul. Lotaryńskiej 6 to pierwsza tymczasowa przestrzeń sąsiedzkich spotkań i kultury na Naramowicach. W minionym roku działali tu rezydenci Generatora Malta, teraz – podczas warsztatów czy koncertów – spotykają się mieszkańcy Naramowic. Podczas Malta Festival Poznań 2019 w ogrodzie przy Lotaryńskiej 6 odbył tu mikrokoncert Karoliny Czarneckiej.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznania.