Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

STOP HATE / POSTER SHOW Poznań 2019 to międzynarodowy konkurs na plakat o tematyce anty-przemocowej. Finał konkursu odbędzie się pod koniec czerwca. Zakwalifikowane prace będą prezentowane w przestrzeni miejskiej Poznania w ramach festiwalu Malta, tworząc ważne wydarzenie społeczne, polityczne i artystyczne.

Tytułowa nienawiść leży u podstaw wielu niezwykle niebezpiecznych zjawisk społecznych takich jak: faszyzm, rasizm, ksenofobia, dyskryminacja ze względu na płeć, orientację seksualną, religię, pochodzenie etniczne. Twórco! – apelujemy o diagnozę i komentarz w sprawie nienawiści i przemocy. Wybrane prace będą elementem kampanii społecznej na rzecz tolerancji, empatii i solidarności. Twój głos może stać się częścią ważnego wydarzenia społecznego, politycznego i artystycznego, przeciwko szerzącej się mowie nienawiści.

Współorganizatorami konkursu są Malta Festival Poznań 2019 oraz Poznań Wolny od Nienawiści. Inicjatywa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta m. Poznania.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową, która znajduje się na stronie organizatora.

Prace można nadsyłać do 20 maja 2019 roku.