Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Dwanaście rozmów z szefami instytucji i fundacji, animatorami kultury składa się na książkę Szczelbaczechowa 2. Lata 90. Tak zmieniali kulturę w Poznaniu pod redakcją i ze wstępem Wojciecha Makowieckiego. 19 lutego w Galerii Miejskiej Arsenał odbędzie się spotkanie dotyczące tej publikacji, na które zapraszamy. 

Każda z dwunastu rozmów (m.in. z S. S. Wachowiakiem, G. Kulczyk, A. A. Kucą, P. Frydryszkiem) ukazuje przeobrażenia i zmiany, które dokonały się po transformacji ustrojowej w obszarze kultury, jej nowego finansowania i funkcjonowania. To oni, pełni pasji, entuzjazmu, kreatywności i energii brali udział w wielkim eksperymencie przekształcania kultury po czasach PRL-u. W książce nie zabrakło także maltańskich opowieści – jednym z rozmówców jest Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań. 

O organizacji życia artystycznego i przemianach w prezentowaniu sztuki w latach 90. ubiegłego wieku rozmawiać będą 19 lutego Jerzy Ł. Kaczmarek i Roman Kubicki. Promocja książki oraz panel dyskusyjny odbędą się w Galerii Miejsckiej Arsenał, start o godzinie 18:00.