Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert

Fundacja Malta i Jarociński Ośrodek Kultury zapraszają dzieci do udziału w Sztuczkach Publicznych – bezpłatnych, twórczych warsztatach miejskich, w formie półkolonii. Przez sześć wakacyjnych dni, z kilkunastoma młodymi mieszkańcami Jarocina, poprzez zabawę ze sztuką będziemy badać ich codzienne otoczenie, testować relacje z sąsiadami i przechodniami oraz interweniować w przestrzeń pomiędzy blokami.

KIEDY?
8-12.07, 10:00-15:00 – warsztaty
13.07, 10:00-14:00 – finałowy happening

GDZIE?
w Jarocińskim Ośrodku Kultury (pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1) i na świeżym powietrzu

DLA KOGO?
dzieci w wieku 8-12 lat, mieszkające w Jarocinie i okolicach

O CZYM?
Idea jest prosta. Weźmiemy na warsztat kilka najciekawszych projektów artystycznych, zrealizowanych w przestrzeniach publicznych i wspólnie z uczestnikami spróbujemy je zinterpretować i odtworzyć na ulicach Jarocina. Działania plastyczne i miejskie będą się przeplatać z ćwiczeniami teatralnymi.

Zabawom na świeżym powietrzu będzie towarzyszyć poznawanie fascynujących zjawisk twórczych, wspólne planowanie akcji, rozmowy o mieście, sąsiedztwie i tym, jak sztuka może wpływać na relacje między ludźmi. Na finał przygotujemy wspólnie happening, na który zaprosimy rodziny uczestników oraz innych mieszkańców i mieszkanki Jarocina ostatniego dnia półkolonii.

Z KIM?
Zofia Małkowicz, Elżbieta Niewiadomska – artystki i animatorki, z wieloletnim doświadczeniem prowadzenia warsztatów twórczych dla dzieci w szkołach, instytucjach kultury i na festiwalach artystycznych
Agnieszka Dubilewicz – aktorka i tancerka, współpracująca z Teatrem Blum i Teatrem Porywacze Ciał

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia (imię i nazwisko, wiek dziecka, miejsce zamieszkania) prosimy wysyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Opłata za wyżywienie (II śniadanie, owoce, napoje): 50 zł za całość.

Projekt jest częścią programu „Szkoła widza”, realizowanego przez Fundację Malta, finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.