Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Zapraszamy do siedziby Fundacji Malta na spotkanie z cyklu „Prawo Warte Poznania”. Gościem dyskusji, która odbędzie się 22 marca będzie Ewa Siedlecka – dziennikarka „Polityki”, wcześniej publicystka „Gazety Wyborczej”, autorka książki „Sędziowie mówią. Zamach PiS na wymiar sprawiedliwości”.

Spotkanie odbędzie się 22 marca o godzinie 19:00 w siedzibie Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44, I piętro). „Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

Spotkanie będzie okazją do podjęcia merytorycznej dyskusji na temat zmian w polskim sądownictwie. Podczas rozmowy zastanowimy się czy „dobra zmiana” zapewniła zwykłym obywatelom sprawiedliwość. Porozmawiamy o tym, jaki stosunek do reform przeprowadzanych przez PiS mają zwykli ludzie. Będziemy dyskutować o powodach, które sprawiły, że tysiące Polaków brało udział w licznych demonstracjach w obronie niezawisłości sądów.

Spotkanie organizuje Iustitia Oddział Wielkopolski we współpracy z inicjatywą Łańcuch Światła Poznań.