Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria

POBIERZ AUDIOBOOK

donGURALesko czyta esej Timothy’ego Snydera

„O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku”

 

Esej amerykańskiego historyka Timothy’ego Snydera „O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku” stał się inspiracją i główną myślą akcji „Ani słowa bez nas”. W ramach akcji poznański raper donGURALesko nagrał audiobook, który jest powyżej do pobrania za darmo. Dostępny także na www.wyborcza.pl.

„Tekst napisany w grudniu 2016 roku i skierowany do obywateli Stanów Zjednoczonych. Jeśli odpowiada późniejszym wydarzeniom, potwierdza to tylko ogólną tezę, że warto czerpać naukę z historii w krytycznych momentach. Jeżeli niektóre argumenty brzmią znajomo, udowadnia to, jak ogromny jest mój intelektualny i moralny dług wobec polskich kolegów i przyjaciół” – napisał Timothy Snyder we wstępie „Do polskiego czytelnika”.

Przeczytaj więcej o projekcie „Ani słowa bez nas”.

Partnerami wydarzenia są: „Gazeta Wyborcza”,AMS, Wydawnictwo Znak, Estrada Poznańska, „Tygodnik Powszechny”, CK Zamek, Towarzystwo Kultury Stosowanej. Projekt finansowany jest ze źródeł Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i Starostwa Powiatowego w Poznaniu.