Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Operetta. Żyjesz w Matrixie! / grafika: Alicja Biała
GaleriaOperetta. Żyjesz w Matrixie! / grafika: Alicja Biała

Muzyka połączy utalentowanych wykonawców, najbardziej lubiane piosenki, wiele stylów muzycznych, a co ważniejsze: ironię oraz autoironię. To wszystko na klepisku – miejscu, w którym powstanie nowa siedziba Teatru Muzycznego.

Aranżerem muzycznego finału Malty jest Mateusz Holak – mimo młodego wieku, rozpoznawalny wśród szerokiego grona otwartego na muzykę alternatywną i sztukę wizualną. Jest muzykiem gitarowego zespołu Kumka Olik oraz hip-hopowego duetu Małe Miasta. Projektuje okładki polskich bandów. Ma na koncie współpracę z raperami: W.E.N.A. czy Ten Typ Mes. Posłuchaj Holaka:

Na finałowym klepisku stan ie donGURALesko – polski raper i producent muzyczny. W tym roku, we współpracy z Fundacją Malta dał wyraz swojemu społecznemu zaangażowaniu, tworząc muzyczną ilustrację książki Timothy’ego Snydera O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku. Specjalnie dla gości maltańskiego finału, przygotował utwory pochodzące z ubiegłego stulecia. Zaskoczy wszystkich doborem repertuaru, zdecydowanie dalekim od standardów jego raperskich poczynań. Posłuchaj Gurala:

Aktorka i piosenkarka, Justyna Szafran po raz kolejny! Znana z klasycznych i sentymentalnych aranży piosenek aktorskich, na stałe związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, fronterka grupy Sztylety. W swojej twórczości łączy wiele perspektyw, gatunków muzycznych i bogate doświadczenia teatralne. Na scenie Malty zaśpiewa międzynarodowe i ponadczasowe przeboje. Posłuchaj Justyny Szafran:

Emose Katarzyna Uhunmwangho, od 2009 roku związana z Teatrem Muzycznym Capitol. Piosenkarka i aktorka o niezwykłej barwie i skali głosu, przedstawi na scenie utwór o równie wyjątkowej historii – najsłynniejszy Aquarius z musicalu Hair. Posłuchaj Katarzyny Emose:

Andrzej Donarski, od 1983 roku związany z zespołem MR. ZOOB, znanym z legendarnej piosenki wszystkich fanów rocka: Mój jest ten kawałek podłogi. Nazwa zespołu MR. ZOOB, wykonującego mieszankę rocka, ska i reggae, odczytana dosłownie brzmi Mr. ZUB i powszechnie interpretowana była jako Pan z UB, czyli z Urzędu Bezpieczeństwa. Zespół nazywał swoją muzykę – happy rock. Posłuchaj Donara:

Michał Kocurek, od 2009 roku aktor Teatru Nowego w Poznaniu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie, znany m.in. ze spektakli "Hamlet" reż. Agaty Dudy-Gracz czy "Pan Tadeusz" reż. Mikołaja Grabowskiego. 

Na emocjonalną podróż zaprosi Marta Mazurek. Młoda gwiazda polskiego kina i teatru,
znana z produkcji muzycznych na podstawie scenariusza Agnieszki Osieckiej. Wystąpiła w kilku serialach i filmach: Siła wyższa, Ranczo, Obywatel, Warsaw by night. W 2015 roku zagrała główną rolę w filmie Córki dancingu, wyreżyserowanym przez Agnieszkę Smoczyńską. Nie zabraknie również klasyki! Orkiestra Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego wykona na nowo dobrze znane przeboje muzyki operetkowej.

Na zakończenie zaproszeni muzycy zagrają, zaśpiewają i zatańczą Kankan – ta ta ta ta ta ta… Zapraszamy!

Całe przedsięwzięcie zilustruje Alicja Biała, polsko-duńsko-brytyjska artystka sztuk wizualnych. Jej twórczości towarzyszy ironia, a przede wszystkim autoironia, które staną się główną gwiazdą muzycznego finału! To najważniejsze cechy, których dziś nam brakuje. Brakuje nam dystansu do innych i samych siebie. Wszystkie te przymioty proszę koniecznie zabrać na ten koncert!Michał Merczyński zaprasza do wspólnego finału festiwalu Malta.

Uwaga! Prosimy o zabranie ze sobą na koncert Operetta! Żyjesz w Matrixie elementów autoironii – będą niezbędne!