Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Żyjesz w Matrixie! grafika: Alicja Biała
GaleriaŻyjesz w Matrixie! grafika: Alicja Biała

Od wielu lat tradycją festiwalu są niebiletowane i plenerowe koncerty finałowe. Zawsze przyciągają tysiące poznaniaków i stają się ważnym wydarzeniem w życiu miasta. W tym roku zapraszamy na koncert, jakiego jeszcze na Malcie nie było! Będzie to połączenie operetkowo-musicalowej klasyki ze współczesnymi utworami ABBY, Maanamu czy Portishead.

Usłyszymy wspaniałych artystów, którzy wykonają najpiękniejsze, najbardziej lubiane utwory. Za aranżację repertuaru odpowiada w całości Mateusz Holak, utwory wykona Orkiestra Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego oraz artyści związani obecnie lub w przeszłości z poznańską sceną muzyczną, m.in. Justyna Szafran, Marta Mazurek, Michał Kocurek, donGURALesko, Andrzej Donarski, Emose Katarzyna Uhunmwangho i sam Mateusz Holak. Oprawę wizualną koncertu stworzą społeczno-polityczne grafiki Alicji Białej.

Finałowy koncert odbędzie się 29 czerwca o godzinie 21:00 w samym sercu Poznania, przy ul. św. Marcin i ul. Skośnej – w miejscu, w którym powstanie nowa siedziba Teatru Muzycznego, który jest partnerem wydarzenia.

– Ironia, a przede wszystkim autoironia – to dwie najważniejsze cechy, których dziś nam brakuje. Brakuje nam dystansu do innych i samych siebie. Wszystkie te przymioty proszę koniecznie zabrać na ten koncert! Będą niezbędne! Mam nadzieję, że nasza Operetta trochę Was poruszy i trochę ucieszy! – zaprasza Michał Merczyński, dyrektor festiwalu.

Zapraszamy!