Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Mikro Dom Kultury podczas Malta Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaMikro Dom Kultury podczas Malta Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski

Koncert świąteczny flecistki Agnieszki Gandeckiej i wystawa społecznego archiwum Naramowic na koniec sezonu w Mikro Domu Kultury. Zapraszamy do najmniejszego domu kultury w Poznaniu przy ul. Lotaryńskiej 6.

Przez ostatnie pół roku w Mikro Domu Kultury i w jego ogrodzie wysłuchaliście wielu wyjątkowych, kameralnych koncertów – zapraszamy na ostatni w tym roku występ muzyczny przy Lotaryńskiej 6. Ze specjalnym koncertem świątecznym wystąpi poznańska flecistka Agnieszka Gandecka. Nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd, muzycznych opowieści o czarodziejskiej mocy instrumentu oraz jego historii. Zapraszamy 12 grudnia o godzinie 18:00 – wstęp wolny.

Powstaje pierwsze społeczne archiwum Naramowic! Przez ostatnie miesiące zespół tworzący Mikro Dom Kultury przygotowywał materiały, fotografie, rozmawiał z mieszkankami oraz mieszkańcami i zbierał ich historie, które będzie można zobaczyć i usłyszeć w domku przy Lotaryńskiej 6.

15 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy podsumowującej tworzenie społecznego archiwum Naramowic. Będzie to okazja, aby zobaczyć unikatowe pamiątki i fotografie związane z naramowicką przeszłością oraz porozmawiać z osobami, których opowieści znalazły się w pierwszej części archiwum. Na wystawie będzie można także zobaczyć portrety tych, którzy podzielili się swoimi opowieściami autorstwa Katarzyny Wąsowskiej i wysłuchać historii naramowickiej społeczności zebranych przez Annę Wachowską-Kucharską i Elę Skrzypczyńską.

Na wystawie znajdą się m.in. rzut architektoniczny domku przy Lotaryńskiej 6, pamiętnik jego poprzedniej lokatorki i wspomnienia jej syna, zdjęcia sprzed II wojny światowej, pokazujące naramowickie pola i łąki, wspomnienia i archiwalne zdjęcia syna byłego dyrektora szkoły, w której mieszkał jako dziecko, a która stoi do dziś przy ul. Rubież.