Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Mikro Dom Kultury podczas Malta Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaMikro Dom Kultury podczas Malta Festival Poznań 2018 / fot. Maciej Zakrzewski

Mikro Dom Kultury − najmniejszy dom kultury w Poznaniu, który od kwietnia działania na Naramowicach − otrzymał wyróżnienie w konkursie „Działania Godne Uwagi” organizowanym przez Urząd Miasta Poznania oraz Stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich! Celem konkursu było upowszechnienie działań zrealizowanych przez wielkopolskie­­ podmioty ekonomii społecznej oraz grupy nieformalne na rzecz mieszkańców Wielkopolskich.

W Poznaniu laureatami zostali: Stowarzyszenie Schron Kultury Europa – „Mural na 5”, Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich – „Twoja obecność pomaga mi żyć” oraz Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO – „Zwierzaki prawdziwymi przyjaciółmi seniora". Poza Mikro Domem Kultury wyróżnienie otrzymała także PO-DZIELNIA – „Jak dać drugie życie przedmiotom”.

Mikro Dom Kultury od początku tworzony jest przez Fundację Maltę i niezwykle zaangażowany zespół mieszkanek oraz mieszkańców Naramowic! Szczególnie dziękujemy Mateuszowi Nowackiemu, Elżbiecie Skrzypczyńskiej, Eli Rakowskiej, Annie Wachowskiej-Kucharskiej i Marcie Wiśniewskiej.

Działający przy ul. Lotaryńskiej 6 Mikro Dom Kultury, to pierwsza tymczasowa przestrzeń sąsiedzkich spotkań i kultury na Naramowicach. Pomysł na projekt pojawił się podczas zeszłorocznej rezydencji Generatora Malta – Kamila Wolszczak i Marcin Zalewski stworzyli wówczas z mieszkankami i mieszkańcami osiedla Mikromuzeum Pamięci Społecznej. Działalność artystów została kontynuuowana i w kilka miesięcy po zakończeniu festiwalu, udało się w tym miejscu uruchomić właśnie Mikro Dom Kultury, w którym regularnie odbywają się warsztaty, spotkania czy koncerty.