Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Serdecznie gratulujemy Marcie Górnickiej oraz Dianie Lelonek, które 8 stycznia zostały laureatkami tegorocznych Paszportów Polityki − obie artystki gościliśmy na Malta Festival Poznań.

Marta Górnicka otrzymała wyróżnienie w kategorii Teatr: „Za współczesną koncepcję chóru antycznego jako wehikułu przemiany artystycznej i społecznej. Za realizowane także poza Polską spektakle, w których stają na jednej scenie ludzie różnych płci, profesji i poglądów”. Jest reżyserką teatralną, twórczynią i dyrygentką teatru chórowego. W 2013 roku na Malcie widzieliśmy trzy spektakle jej Chóru Kobiet: „Requiemaszyna”, „Tu mówi chór” oraz „Magnificat”.

W kategorii Sztuki Wizualne zwyciężyła Diana Lelonek. Artystka „zajmuje się przede wszystkim fotografią, ale oryginalnie łączy ją z innymi mediami. Jej prace, zaliczane do krytycznego posthumanizmu, podają w wątpliwość tradycyjne relacje człowiek–natura, są protestem wobec dominacji białego człowieka i jego wizji świata”. Jej projekt Mikroucieczki był częścią programu Generatora Malta podczas festiwalu w 2017 roku.