Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Malta Festival Poznań 2018 / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaMalta Festival Poznań 2018 / fot. Klaudyna Schubert

Malta Festival Poznań został po raz drugi wyróżniony znakiem EFFE! To europejski znak jakości dla festiwali artystycznych o innowacyjnym podejściu, oddanych sztuce i odznaczających się zaangażowaniem społecznym oraz międzynarodową otwartością.

Międzynarodowe jury Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali EFA (European Festivals Association) po raz kolejny doceniło Maltę przyznając jej znak Europe for Festivals, Festivals for Europe Label 2019-2020 (EFFE Label). W 2015 roku Malta również znalazła się w gronie wyróżnionych wydarzeń, a następnie jako jedyny z Polski i jeden z dwunastu festiwali w Europie otrzymał Nagrodę EFFE dla wydarzeń wyznaczających festiwalowe trendy.

Jury uznało Malta Festival Poznań za najbardziej innowacyjny festiwal w Polsce: na początku prezentujący teatr, a od pięciu lat zapraszający czołowych artystów do kuratorowania programów wokół wybranych tematów i idei – mówił w 2015 roku Vincent Baudriller, przewodniczący międzynarodowego jury, dyrektor Theatre Vidy w Lozannie i były dyrektor Festival d'Avignon, wręczając w Paryżu nagrodę Michałowi Merczyńskiemu, dyrektorowi Malta Festival Poznań.

Otrzymanie znaku EFFE jest równoznaczne z zakwalifikowaniem do konkursu o nagrodę EFFE, która przyznawana jest co dwa lata przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali. Wyróżnione festiwale muszą spełniać określone kryteria: oddanie sztuce, zaangażowanie społeczne oraz ukierunkowanie międzynarodowe i globalne. Wyniki tegorocznego konkursu poznamy w lipcu.