Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Kuratorka Generatora Malta, Joanna Pańczak, uczestniczyła w Szczycie Bałkanów Zachodnich, jako prelegentka podczas dyskusji panelowej pt. „Our region – our cultures”. Rozmowa, w ramach Forum Społeczeństwa Obywatelskiego (platforma wymiany doświadczeń i współpracy dla organizacji pozarządowych), dotyczyła roli i potencjału współpracy kulturalnej w procesie re-integracji regionu Bałkanów Zachodnich. Liczne grono ekspertów i aktywistów debatowało nad tym, jak kultura może łagodzić i rozwiązywać konflikty.

Joanna Pańczak jest socjolożką, teatrolożką oraz kuratorką programu społeczno-artystycznego Generator Malta, a także działań edukacyjnych w Fundacji Malta. Członkini oddolnej inicjatywy Poznańska Garażówka. Pomysłodawczyni i autorka programów Akademii Miasta - kursu dla artystów, aktywistek i architektów. Współautorka m.in. serii wielkoformatowych wierszy na poznańskich murach "Poezja jest tym, co rodzi się z życia" oraz strony do projektowania miasta digi-dizajn.pl.

Szczyt Bałkanów Zachodnich miał miejsce w Poznaniu w dniach 3-5 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.