Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria

Spektakle teatralne zespołów z Tokio, Kioto i Tsu będzie można zobaczyć w Poznaniu podczas Przeglądu Teatru Japońskiego. Wydarzenie organizowane przez Polską Fundację Artystów Scenicznych „Plac Teatralny” odbędzie się w dniach 3-7 grudnia – cztery spektakle zostaną zaprezentowane w siedzibie Fundacji Malta, która jest logistycznym partnerem przeglądu.

W tym roku przypada setna rocznica nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Japonią. Z tej okazji w Warszawie oraz w Poznaniu odbędzie się Przegląd Teatru Japońskiego, który zaprezentuje najnowsze trendy współczesnego teatru japońskiego, a także jego tradycyjne formy. Na zaproszenie Polskiej Fundacji Artystów Scenicznych „Plac Teatralny” do Poznania przyjadą artyści z pięciu teatrów niezależnych z Tokio, Kioto oraz Tsu. Bilety na spektakle można kupić na stronie www.bilety24.pl

Partnerami przeglądu są Fundacja Malta oraz Teatr Nowy, gdzie w ciągu pięciu dni japońscy artyści zaprezentują pięć spektakli teatralnych. W siedzibie Fundacji będzie można zobaczyć cztery z nich. „Wachlarz” reż. Narumi Kouhei (Theatre Dainanagekijo, Tsu) – oparta na czternastowiecznej sztuce nō o tym samym tytule, ponadczasowa historia o miłości, samotności i zdradzie. „Salaryman kyōgen” reż. Zenkyu Kawata (Theatre Office Kaja, Kioto) – jedna z form klasycznego teatru japońskiego. Przedstawienia kyōgen mają charakter realistycznej farsy, odzwierciedlającej życie codzienne i społeczne. „Przyjaciele” reż. Hiroaki Yamagutchi (Theatre Sobae, Kioto) – jedno z największych osiągnięć Kobo Abe w dziedzinie teatru absurdu. Podobnie jak w swoich wcześniejszych dramatach, reżyser skupia się na powolnym rozpadzie indywidualności człowieka. „Papierowa Kula, Niedźwiedź” reż. Hiroaki Yamaguchi (Theatre Konoshitayami, Kioto) – spektakl składający się z dwóch jednoaktówek, dowcipnie opowiadający o małżeńskich problemach z perspektywy japońskiej i rosyjskiej. „Papierowa Kula” bazuje na tekście słynnego japońskiego dramaturga Kunio Kishidy oraz sztuce Antona Pawłowicza Czechowa „Niedźwiedź”.

Przegląd odbędzie się w dniach 3-7 grudnia, bilety na spektakle można będzie zakupić przez stronę bilety24.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu.

Harmonogram Przeglądu Teatru Japońskiego w Poznaniu:

3.12, godz. 19:00, Fundacja Malta
„Wachlarz” reż. Narumi Kouhei (Theatre Dainanagekijo, Tsu)

4.12, godz. 19:00, Teatr Nowy
„Powinność Księżniczki Kaquyi” reż. Kenshow Yamamoto (Teatr X (Cai), Tokio)

5.12, godz. 19:00, Fundacja Malta
„Salaryman kyōgen” reż. Zenkyu Kawata (Theatre Office Kaja, Kioto)

6.12, godz. 19:00, Fundacja Malta
„Przyjaciele” reż. Hiroaki Yamagutchi (Theatre Sobae, Kioto)

7.12, godz. 19:00
„Papierowa Kula, Niedźwiedź” reż. Hiroaki Yamaguchi (Theatre Konoshitayami, Kioto)

Przegląd Teatru Japońskiego patronatem honorowym objęła Ambasada Japonii w Polsce.

KONTAKT DO ORGANIZATORA:

Filip Frątczak – Prezes Zarządu
Polska Fundacja Artystów Scenicznych
PLAC TEATRALNY
Ul. Św. Marcin 80/82 p.323
61-809 Poznań
Tel. +48 792678099
www.placteatralny.eu