Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty teatralne dla młodych, które zakończą się spektaklem! „Ja Widzę” to pierwsza edycja trzymiesięcznej przygody twórczej z aktorstwem skierowana do osób w wieku 13-15 lat. Młodzi artyści i artystki będą poznawać świat obrazu, ruchu, muzyki, plastyki pod czujnym okiem instruktorki Olgi Stobieckiej-Rozmiarek. Cotygodniowe zajęcia zaczynamy 22 października w ramach edukacyjnego programu „Szkoła widza”.

Wszyscy jesteśmy Aktorami, bo wszyscy gramy.
Wszyscy jesteśmy widzami, bo wszyscy obserwujemy.

Augusto Boal

Olga Stobiecka-Rozmiarek oraz Fundacja Malta zapraszają na pierwszą odsłonę warsztatów teatralnych „Ja Widzę”, które są przeznaczone dla osób w wieku 13-15 lat. Na zajęciach uczestnicy poznają teatr obrazu, zmierzą się z rozgrzewkami dramowymi, improwizacją czy technikami teatru forum. Efektem warsztatów będzie wspólnie przygotowany spektakl.

Zajęcia poprowadzi Olga Stobiecka-Rozmiarek, trenerka dramy stosowanej, instruktorka ruchu i tańca kreatywnego. Od 2005 roku pracuje z młodzieżą i dorosłymi na rzecz integracji społecznej i rozwoju osobistego. Niezdecydowanych zapraszamy na lekcję pokazową we wtorek 15 października o godz. 17:00-18:30 do siedziby Fundacji Malta.

– W pracy twórczej stawiam na fuzję różnych środków wyrazu: ruch, teatr, plastykę i muzykę. Podążam za grupą, jej potrzebami i pomysłami. Pracuję w oparciu o improwizację, która daje duże pole do działania i odkrywania. Głęboko wierzę, że każda i każdy z nas ma w sobie iskrę tworzenia, bo ona jest w środku człowieka. – mówi Olga Stobiecka-Rozmiarek

Warsztaty będą odbywać się w każdy wtorek od 22 października do 14 grudnia w godzinach 16:30-18:30, a także w dwie soboty: 26 października i 14 grudnia od 11:00 do 15:00. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Fundacji Malta (ul. Ratajczaka 44, I piętro). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać zgłoszenie na adres: zapisy@malta-festival.pl – liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

***

„Ja Widzę” to projekt realizowany przez Fundację Malta w ramach programu „Szkoła Widza”, przy wsparciu finansowym Miasta Poznania i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.