Happeningiem audiowizualnym Waginokracja otworzyliśmy międzynarodowy program festiwalu. Idiom Armia jednostki / Army of the Individual tworzy 9 artystów i artystek z całego świata zaproszonych do Poznania przez kuratora Nástio Mosquito. Audiowizualny kolaż, stworzony z nagrań i zdjęć dokumentujących poród, był hołdem oddanym ludzkiej godności. Film został wyświetlony tylko raz, jednocześnie w Starej Rzeźni w Poznaniu, w internecie oraz na wielu ekranach w Polsce i zagranicą.
Waginokracja. Gdyby była ciałem, Waginokracja byłaby kobietą. Gdyby była władzą, zawsze miałaby ostatnie słowo. VÍtor Belenciano, socjolog, dziennikarz, aktor, DJ , krytyk muzyczny zinterpretował słowo Waginokracja, propozycje definicji można przeczytać na stronie projektu www.armyoftheindividual.com.
Od wczoraj w Pawilonie można oglądać wystawę multimedialną The Dust Bowl (Burza piaskowa) hiszpańskiego artysty Vica Pereiró. Zapraszamy codziennie między 14:00 a 20:00.
W ramach programu Idiomu zobaczymy spektakle taneczne, performanse, interwencje artystyczne, pokazy filmowe. – Chcę Was zaprosić do bycia wrażliwym. Do uczczenia Waszej wspólnoty i waszych marzeń. To jest właściwe zaproszenie na Malta Festival Poznań. Liczymy na Was! – Nástio Mosquito, kurator Idiomu Armia jednostki / Army of the Individual zaprasza na festiwal Malta.
Wydarzenia zostaną poprzedzone drobnymi, czasem ukrytymi interwencjami Kelly Schacht. Do projektu The Conversation Pieces zaangażowała osoby, które posiadają szczególne umiejętności komunikowania się, np.: czytają z ruchu warg bądź mówią językiem migowym. Bądźcie czujni i rozglądajcie się przed spektaklami!
Tworząc remake do spektaklu The Hunting Alice Joana Gonçalves rozważa rolę instynktów we współczesnym życiu społecznym. Co dzieje się, gdy rozum przysłaniają popędy, i jaki wpływ ma to na nasze postrzeganie ciała? Zapraszamy dziś o godzinie 20:00 i jutro o 20:30 do Centrum Kultury Zamek na spektakl taneczny The Foxes.
Niedziela na placu Wolności: Garażówka, rozmowy i recital teatralny
Wczoraj na silent disco, dziś na Poznańskiej Garażówce – Generator Malta działa na rzecz organizacji Kids Paradise z pogranicza syryjsko-tureckiego. Na placu Wolności wspólne szycie dla pokoju, wywieszanie białych flag z grupą Sprostowanie oraz spotkanie Wielokulturowość – utopia czy rzeczywistość. Wieczorem recital teatralny z piosenkami Alicji Majewskiej, Lombardu i Maanamu.
Kids Paradise to organizacja działająca na pograniczu syryjsko-tureckim w prowincji Idlib, założona, by pomagać dzieciom, zmuszonym przez wojnę do podejmowania pracy od najwcześniejszych lat. Dochód z Silent Techno i dzisiejszej 8. Poznańskiej Garażówki zostanie przekazany na wsparcie dzieci pod opieką Kids Paradise. Na placu Wolności wyprzedajemy książki, ubrania, ciasta, komiksy, rzeczy przekazane od Poznaniaków i artystów, m.in. ubrania El Polako od rapera donGURALesko. Garażowa wyprzedaż na placu Wolności od 12:00 do 17:00.
W samo południe, zasiadając przy maszynach do szycia, stworzymy 80 pokojowych flag w różnych odcieniach bieli, by o 19:00 wywiesić je na fasadzie jednej z kamienic przy placu Wolności. Grupa Sprostowanie zaprasza na Pokój w praniu, by prostym gestem wyrazić wsparcie działań propokojowych.
Dziś o godzinie 17:00 w rozmowie Wielokulturowość – utopia czy rzeczywistość wezmą udział: reporterka i publicystka Katarzyna Wężyk, kulturoznawca, politolog i filozof Leszek Koczanowicz oraz dziennikarz Dariusz Rosiak. Od dziś do końca festiwalu, spotkania w festiwalowym namiocie poprowadzi dziennikarz „Gazety Wyborczej” Michał Nogaś.
Wieczorną porą plenerowy teatr! Maria Dąbrowska, uzbrojona w przeboje z lat 80., za pomocą ironii i parodii, ukaże ciemne i jasne strony artystycznego świata – Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi rozpocznie się o godzinie 21:30.
Sentymentalny spacer po naramowickim fyrtlu
Gdy garażówkowe stoiska zostaną wyprzedane, wsiądźcie na rower, w tramwaj czy autobus i przyjedźcie na Naramowice! W programie spacer sentymentalny, zabawy osiedlowe i mikrokoncert Karoliny Czarneckiej.
Czy znamy przeszłość swojego miasta od strony lokalnych wydarzeń? Co wiemy o Naramowicach? Waldemar Rapior oraz Mateusz Nowacki zapraszają na podróż sentymentalną po naramowickim fyrtlu w formie spaceru, osiedlowych zabaw i mikrokoncertu Karoliny Czarneckiej w Mikro Domu Kultury przy ul. Lotaryńskiej 6. Odtworzymy sportowe emocje, opowiemy historie o pierwszej bryzie zachodniego kapitalizmu w Poznaniu, przywołamy smak czeskich przysmaków. Wizualną oprawę przygotowały Karolina Wojciechowska i Yaroslav Sulyma. Start – park Żurawiniec o godzinie 17:00.
Sprawdź rozkład jazdy trzeciego dnia festiwalu!