Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria

W ramach wydarzenia Miasto Żyje Designem chcemy zaprosić wszystkich, którzy lubią sztukę, promocję kultury i festiwalowy „dizajn” do odwiedzenia naszego biura. Zabierzemy Was w podróż po transformacjach identyfikacji wizualnej festiwali Malta i Nostalgia. Po raz pierwszy maltańskie gadżety będziecie mogli zobaczyć nie na ulicy, placu Wolności czy ogłoszeniowym słupie.

Od wielu lat Malta Festival Poznań i Nostalgia Festival Poznań to nie tylko cenione i lubiane festiwale, ale także „dobrze zaprojektowane” i „dobrze prezentujące się” wydarzenia. Ich identyfikacja wizualna jest co roku graficzną ilustracją wiodącego hasła danej edycji – nie tylko informuje, ale także podpowiada, zaciekawia, proponuje nowe spojrzenia i wciąga w festiwalową opowieść.

Choć przełożenie ogólnej, artystycznej koncepcji festiwalu na znaki, kolory, kształty, faktury nigdy nie jest proste, to co roku szukamy nowych środków, innowacyjnych rozwiązań, ale przede wszystkim spójności pomiędzy tym, o czym będzie mówić festiwal a tym, jak będzie wyglądać. Od wielu lat w tym procesie wspiera nas poznańskie studio Bękarty – przy festiwalu Malta i Raman Tratsiuk – przy Nostalgii.

Rokrocznie produkujemy całą serię festiwalowych druków, gadżetów i internetowych formatów – plakaty, ulotki, katalogi, magazyny, plecaki, saszetki nerki, animacje 3D, a także te trochę bardziej zaskakujące: pocztówka 3D, recyklingowe torby tworzone z festiwalowych bannerów czy etykiety na festiwalowe wino. Od lat współpracują z nami niezastąpieni partnerzy – firma Dekoma, lider na rynku wysokiej jakości tkanin, która sponsoruje materiały na gadżety czy firma Kuluza, która je zgrabnie szyje.

Korzystając z okazji, chcemy podzielić się z Wami wizualną Maltą. Będziecie mogli zakupić nasze festiwalowe gadżety z 20% zniżki (koszulki, nerki, plecaki, wino, książki). Będzie to też nietypowa okazja, aby z bliska zobaczyć miniaturę placu Wolności – makietę Malta Festival Poznań 2018 przygotowaną przez architektów z Atelier Starzak-Strebicki. Przygotujemy także archiwalne plakaty, katalogi czy naklejki, które będziecie mogli zabrać ze sobą do domu.