Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Zapraszamy na panel dyskusyjny „Cięcia w samorządach. Jak ocalić kulturę?”, który organizuje Małgorzata Kidawa Błońska. Michał Merczyński wraz z Magdaleną Sroką poprowadzą rozmowę z przedstawicielami polskich samorządów odpowiedzialnych za kulturę. Spotkanie odbędzie się w piątek 4 października o godz. 12:00 w sali Kino Czary w lokalu Winosfera 31 w Warszawie, przy ul. Chłodnej 31.

Nowa struktura podatków znacznie uszczupli budżety samorządów. Zmniejszone zostaną subwencje m.in. na oświatę, zdrowie i sport. Będą one dotyczyły również kultury, która jest dziedziną fakultatywną, a nie obligatoryjną. Taka sytuacja prawdopodobnie jest nie do uniknięcia i wpłynie znacząco na stan polskiej kultury. Podczas spotkania będziemy zastanawiać się i dyskutować, co można zrobić, aby odbyło się to z jak najmniejszymi dla niej konsekwencjami. Czy politycy, działacze kultury i zwykli obywatele będą mieli na to wpływ?

Spotkanie będzie również transmitowane na profilu Facebook Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz festiwalu Malta od godz. 12:00 w piątek!