Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Zespół Fundacji Malta z Nástio Mosquito, fot. M. Zakrzewski
GaleriaZespół Fundacji Malta z Nástio Mosquito, fot. M. Zakrzewski

„Armia jednostki / Army of the Individual” będzie hasłem Idiomu 29. edycji Malta Festival Poznań, która odbędzie się między 21 a 30 czerwca 2019 roku. Wspólnie z kuratorem i zaproszonymi artystami zastanowimy się nad pojęciami wojny i pokoju, konfliktu, wolności, indywidualizmu. Kto wyznacza granice między tymi słowami? Gdzie toczy się wojna?

Jeśli mówisz „konflikt” to słowem, które od razu przychodzi mi na myśl jest: „nieunikniony”. Konflikt jest nieunikniony. Musimy tylko wybrać jaki rodzaj konfliktu chcemy. W imię jakiego konfliktu chcemy żyć – mówi Nástio Mosquito.

Odpowiedzią Nástio Mosquito jest „Armia jednostki” oraz jego premierowy projekt, który zobaczymy na festiwalu. „Armia jednostki” to z jednej strony potrzeba uporządkowania rzeczywistości, okiełznania chaosu i zdyscyplinowania, a z drugiej konieczność ekspresji indywidualizmu i kreatywności, która pozwala znajdywać nowe sposoby na trwanie.

Nástio Mosquito w swoich pracach łączy taniec, muzykę, sztukę cyfrową, instalacje audiowizualne czy happening, wystawiał m.in. w Tate Modern w Londynie, MoMA w Nowym Jorku, a także w muzeach, teatrach i na festiwalach w Belgii, Francji, Niemczech i Portugalii.

Zaszufladkowanie mnie nie jest łatwe. Bardzo lubię i szanuję ludzi. Jeśli jest coś, co mnie naprawdę interesuje, to godność – przeczytaj całość rozmowy Nástio Mosquito dla „Gazety Wyborczej”.